Proč je lepenka nejlepší obalový materiál?

Je lepenka nejlepší obalový materiál? Jeho popularita je velká a použití všestranné. Co ale stojí za jejím úspěchem?

Pokud odesíláte zboží jako e-shop nebo jste velká průmyslová společnost si musíte být jisti, že jsou vaše produkty dobře chráněny. Nejen, že předměty musí mít perfektní balení, aby nedošlo k poškození, ale je třeba myslet i na spoustu dalších věcí. Mezi aspekty balení, které můžete řešit, patří vztah k životnímu prostředí, estetické vlastnosti, praktičnost, snadná přeprava a mnoho dalších parametrů.

V tomto článku se společně podíváme na některé z mnoha důvodů, proč je lepenka vynikající materiál pro balení všeho druhu.

Všestrannost lepenky

Karton lze kreativně přizpůsobit tak, aby vyhovoval řadě produktů v různých tvarech a velikostech. Kartonové obaly s využitím pokročilých designů mohou mít víceúčelové použití nebo vytvářet formy, které nikdy nebyly považovány za možné.

V některých případech značky vytvořily své lepenkové obaly tak, že je možné je opakovaně používat.  To prodlužuje životnost produktu a ukazuje závazek značky k produkci menšího množství odpadu. Například oděvní značky mohou používat lepenkové obaly, které lze po použití přeměnit na věšáky na oblečení.

Naše společnost Packung s.r.o. posunuje výrobu obalů ještě dále a nabízí technologii výroby krabic na vyžádání (Box on Demand). Vy tak můžete mít pro svůj produkt tu správnou krabici a ušetřit tak nejen na materiálu ale i místo ve Vašem skladu.

Ideální pro branding

Zatímco obyčejná lepenka může být sama o sobě účinným obalovým designem (značky často preferují kontrast industriálního přepravního obalu a designového produktu), lepenku lze dále snadno transformovat užitím barev, změny tvaru a značení. Na karton se velmi snadno tiskne nebo razí logotypy. Vytvoříte tak snadno velmi osobní balení.

Pomocí barev a potisku Vašeho loga lze karton rychle přeměnit z matného a nevzhledného obalu na živé a vzrušující balení, díky níž bude vaše značka snadno identifikovatelná. Karton můžete využít jako prázdné malířské plátno, na kterém můžete převést text a obrázky, aby vaše výrobky doslova odletěly z regálů.

Recyklace lepenky

recyklace papíru

Další významnou výhodou lepenkových obalů je jejich schopnost recyklace. Pro spotřebitele to přináší mnoho výhod, protože je snadné se jich zbavit a nepotřebují žádné speciální způsobu, aby se jich zbavili.Pokud nelikvidujete lepenku v modré recyklační popelnici, běžně je možné lepenku recyklovat na sběrném dvoře v místě Vašeho bydliště.

Karton může být navíc vyroben také z recyklovaného materiálu. Ruku v ruce s recyklací lepenky jde také její šetrná výroba.

FSC Certifikace? Co to je?

Certifikace FSC představuje důvěryhodný systém 1. lesní certifikace a 2. certifikace zpracovatelského řetězce s celosvětovou působností. Díky své transparentnosti, otevřenosti všem zájmovým skupinám a díky striktním sociálním a ekologickým standardům má FSC podporu největších environmentálních organizací jako WWF, Friends of the Earth nebo Greenpeace, stejně jako velkých obchodních řetězců, jako je Hornbach, IKEA, B&Q či Home Depot.

Více informací o FSC najdete ZDE.

Snižování nákladů na dopravu a uhlíková stopa

Lepenka sama o sobě je relativně lehký materiál. Znamená to, že její využití nezvyšuje celkovou hmotnost Vašeho zboží. Díky lehčímu balení je produkt snáze přepravitelný a nákladově efektivnější, protože šetříte palivo a zároveň váhu přepravy. Úsporou paliva lze výrazně snížit vaše náklady na přepravu. Tím zároveň snižujete uhlíkovou stopu dopravy.

Pokud jde o přepravu, lepenka je také velmi odolná, což z ní činí nejlepší obalový materiál pro podnikání. Efektivně brání pronikání vlhkosti do produktu. To je zásadní faktor například pro výrobky v potravinářství nebo pro ty, které musí odolat dlouhé době přepravy.

Lepenka vs. náklady

Ve srovnání s mnoha jinými obalovými materiály je lepenka extrémně flexibilní volbou pro podniky jakékoli velikosti. Karton je považován za zvláště levný ve srovnání s dražšími obalovými řešeními, jako je plast. Pořízení vlnité lepenky je navíc dostupnější než u lepenky klasické při zachování požadované ochrany a nízké hmotnosti.

Při hromadné objednávce lepenky můžete často výrazně ušetřit na nákladech na balení. Jelikož se kartonové obaly obvykle dodávají v plochém balení, můžete je objednat hromadně, ale stále máte prostor pro jejich uložení. Obaly jsou pak k dispozici, když je potřebujete, ale nezabírají nadměrné množství místa.

Výběr lepenky pro vaše obalové řešení

Pokud se snažíte najít perfektní materiál pro vaše potřeby balení, napište nám na poptavky@packung.cz. Společnost Packung s.r.o. nabízí velké množství kartonových obalů, které jsou recyklovatelné a všestranné. Od standardních krabic až po systémy balení na zakázku vám pomůžeme zajistit inovativní řešení balení, které splní všechny vaše potřeby.

Seznam důvodů proč je Box48.cz ten správný systém pro vás a vaše podnikání

Systém box48.cz neustále vyvíjíme na základě vašich podnětů. Zpětná vazba je pro nás dar a díky ní se rychleji zdokonalujeme

Seznam dalších novinek budeme pravidelně zveřejňovat. V případě, že máte jakýkoliv dotaz neváhejte nás kontaktovat ZDE.

Pozn. redakce: Foto: Packung, Unsplash

Recommended Posts